Cilj tega projekta je razvijati in ustvarjati učenje skozi gibanje in gibanje skozi učenje, povečati telesno dejavnost za krepitev zdravja , gibanje naj otroku postane nepogrešljiva navada in hkrati postane del njegovega vsakdanjika , ter izboljšanje učnega okolja in uspeha. Strokovni delavci bomo gibalne aktivnosti vključevali prav v vsa področja kurikuluma in v vse načrtovane dejavnosti in ne zgolj samo v področje gibanja.

V okviru projekta bomo v vrtcu izvajali celo paleto dejavnosti – nekatere bodo potekale preko celotnega šolskega leta, druge pa bodo enkratni dogodki oz. akcije namenjene spodbujanju gibalno aktivnega življenjskega sloga.

Preko celotnega šolskega leta bomo v vrtcu:

• spodbujali uživanje vode tekom celotnega vzgojno – izobraževalnega procesa;
  • uporabljali pristope in metode FIT pedagogike;
  • na dnevni ravni uporabljali Fit kotiček
  • organizirali FIT gibalne odmore in FIT aktivno igrišče
  • vključevali FIT gibalne minute v vzgojni proces;
  • na dnevni ravni izvajali FIT jutranjo vadbo
  • se podajali na FIT aktivne sprehode in
  • obiskovali telovadnico, v osnovni šoli, na FIT vadbenih urah.

Po podprojektu » Učimo za življenje » bomo z različnimi akcijami, delavnicami in drugimi dejavnostmi obeležili :

• SVETOVNI DAN HOJE – FIT hoja za zdravje – 15. oktober
  • SVETOVNI DAN STRPNOSTI – 20. november
  • FIT DAN BREZ MULTIMEDIJE – 21. januar
  • SVETOVNI DAN ZDRAVJA – 7. april in
  • SVETOVNI DAN GIBANJA – ŠPORTA in DRUŽINE – mesec maj

O vsem bomo starše in vse ostale obiskovalce vrtca obveščali preko FIT oglasne deske in spletne strani vrtca,…