V petek, 10. junija, so izpred šole v Črni odpeljali trije kombiji, v njih pa so bili nadebudni Cicibani planinci s svojimi vzgojiteljicami. Peljali so se mimo kmetij v Zg. Javorju, do kapelice, od koder so pot nadaljevali peš do Andrejevega doma na Slemenu. Med potjo so si ogledali vrhove koroških gora, prisluhnili šumenju slapa, poiskali planinskega pupka v mlaki, v koči so izpolnili planinske dnevnike in si na nahrbtnik nadeli gojzarje… Našli so zaklad, ki ga jim je skril gozdni škrat in prisluhnili naravovarstveniku Petru Tomše, ki je primerno starosti otrok, predstavil vsebine s področja varovanja gorskega okolja.
Dan so veseli zaključili v naročju staršev, z željo, da se poletna pohajkovanja nadaljujejo tudi doma.
Hvala vsem staršem za pozitivno naravnanost in sodelovanje v interesni dejavnosti Ciciban planinec v šol. letu 2021/22.

Cilka, Taja in Mira